Karlovy Vary – Levný kýče a drahý píče…

Jeď do Varů, říkali. Je to super relax, říkali.

Vyrážíme v úterý v podvečer, balím si jen to nejnutnější s tím, že případná potenciální, filmochtivá, budoucí bejvalka, se bude muset spokojit s mým ostrovtipem a přirozeným šarmem, namísto drahé garderobiéry. Za velký bonus mého, na první pohled skromného outfitu považuji to, že spolehlivě odradí veškeré dotírající modelky, zlatokopky a ostatní poloprofesionály, z oboru “Ulov a drž se”.

Další důležitý faktor byl ten, že vzhledem k cenám chlastu ve Varech a slevě na Morgana Pankráckým v Lidlu a colu v Průhonickým Makru, se mi stejně nic víc než dvě trička, boxerky a pár ponožek, do kufru vzhledem k zásobám chlastu stejně nemůže vejít.

IMG_3574.JPG

Po ubytovaní se cele party v nedalekém hotýlku, můžu jít konečně obdivovat ten kouzelný magic Karlovy Vary International Film Festival, či KVIFFu, jak tomu staří filmoví matadoři nonšalantně říkají.

IMG_3600.JPG

 

Akce Film

Festival pasy a vlastně celkový systém, jak se dostat na nějaký film je vskutku unikátní. Takový IT skanzen v době 21.století na pozadí města z První republiky. Pokud bych to měl shrnout do jedné věty byla by to asi: Nemysli a čekej, kdyby to bylo víc easy, lidi by se nudili vlastně nudili a něměli celý den co dělat, takhle všichni svorně trpí. Skupinky stále na něco čekajících či marně rezervujících lidí, svým způsobem, tomuto festivalu dodává onu solidární známku panku.

Pokud jsi normální běloch čili žádní VIPka pipka ani filmová celebrita máš několik možností, jak se nedostat na film který chceš nejvíc.

IMG_3615.JPG

Možnost číslo 1. Pas Den před svým vysněným filmem si za 250 pořídíš tzv. pas, který poté budeš nosit hrdě na krku se svítivě oranžovou stuhou. Jediná připadá hodnota, kromě toho že vypadáš těžce in, stejně jako dalších 250.000 obrandovaných lidiček je to, že si následující den můžeš přes appku rezervovat 3 filmy, dle svého výběru… Zní to easy beasy, něco jako když si třeba kupuješ letenku či objednáváš pizzu domů že? Máš heslo na pasu dáš ho do   a vybereš si filmy. Sorry kámo si ve Varech… Jeden den si koupíš pas, například v úterý, a následující den (středa) v 7:00 ráno, ano v 7 ráno, takže buď musíš přestat lejt anebo si dát budík, se uvolní možnost rezervace filmů na následující filmový den, na čtvrtek. Celá rezervace probíhá stejným stylem jako je všem dobře známe ze SISu. Takže celej vykalenej ve dnech svého volna po hodině spánku vstaneš a marně se snažíš na něco zaregistrovat, aby ti aplikace opakovaně oznámila, REZERVACE SE NEZDAŘILA. Celá bizardní a zvrhlá akce je zakončena tím, že pokud se ti náhodou povede zarezervovat nějaký film, stejně si na pokladně MUSÍŠ vyzvednout tradiční old-school vytištěné lístky.

IMG_3652.JPG

Možnost číslo 2: Festival promrdanýho času. Jak z výše uvedeného vyplývá, pokud jedeš na festival pouze na den či dva dny, varianta s pasem pro tebe jaxi není, a tak se musíš cca hodinku či hodinku a půl vydat na místo promítání. Tam zabereš místo, v již tvořící se frontě. V této frontě je to zajímavá směsice lidí. Jsou v ní lidé, co mají ale očividně prohráli svůj ranní souboj s aplikací a pak lidé jako ty co už jinou možnost ani nemají. Takže si zase sedneš na prdel, na chodník, na schody, v slunci v dešti a čekáš. Největší adrenalin je v tom že vlastně nevíš na co čekáš, ví se pouze že se do appky nedává nikdy plný počet míst, dále je tu pravděpodobnost že nedorazí všechny VIPky a pak taky že někdo z úspěšných rezervantů, například spí, leje, mrdá, či prostě umřel a na představení se nedostaví. To tobě dává možnost se procvičit v odříkávání modliteb a otčenášů. Asi 10 minut před začátkem představení se celou frontou rozline napětí. Už pouštěj už pouštěj. Pouští se po skupinkách cca po 10 lidech, až se první skupinka někam usadí, je jedno zda na sedadla či vedle do uliček, a je-li v sále ještě místo, je vpuštěna do sálu skupinka další. Ale i tak zbyde venku zhruba 50% lidí na které se prostě nedostalo a kteří můžou jít čekat do další fronty, zase na hoďku bez jistoty nějakého výsledku. Upřímně, dovedl bych si představit zajímavější či jednodušší systém.

IMG_3613.JPG

 

 

Noční život Párty life je něco, co probíhá konstantě a vlastně bez problémů, je jedno zda se připojíš v 7 ráno či v 3 v noci. Stále najdeš dostatek lidí, kteří jsou víc než ochotní s tebou propít z pár hodin svůj měsíční plat v ve Finlandia Kokos Baru či za 2 hoďky v Moët Baru. Pokud seš trochu víc Kviff hipster, sedneš si pěkně na prdel pod nejbližší strom v parku a s pohledem na svíjející se celebritky, vykalíš se svou crew Božkova s kofolou z Lidlu

IMG_3598.JPGIMG_3645.JPG

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Powered by WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: